Szalony pościg za pijanym piratem drogowym. Ścigali go nie tylko policjanci

Policjanci z oświęcimskiej drogówki podczas pościgu zatrzymali pijanego kierowcę podejrzanego o spowodowanie kolizji drogowej, a następnie ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Fot: Małopolska Policja

Okazał się nim poszukiwany listem gończym 32–letni mieszkaniec Przeciszowa. Błyskawiczne zatrzymanie drogowego przestępcy było możliwe dzięki wzorowej reakcji innych uczestników ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło we wtorek tuż po godz. 18:00 w miejscowości Włosienica na trasie Oświęcim-Zator (Droga Krajowa nr 44). Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał dwa zgłoszenia dotyczące samochodu peugeot, który jedzie slalomem. We wskazany rejon natychmiast został skierowany patrol Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjanci z komisariatu Policji w Zatorze.

W drodze na miejsce policjanci z drogówki dostrzegli poszukiwany pojazd znajdujący się w przydrożnym rowie. Z relacji mieszkańców powiatu wadowickiego, którzy zatrzymali się, aby udzielić pomocy uczestnikom kolizji wynikało, że kierowca pozostawiając pasażera uciekł pieszo z miejsca zdarzenia ponieważ był pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze błyskawicznie wszczęli poszukiwania sprawcy kolizji, w efekcie czego już po kilkunastu minutach mężczyznę pasującego do rysopisu dostrzegli policjanci z drogówki. Po krótkim pościgu został on zatrzymany.

Jak się okazało był to 32-letni mieszkaniec Przeciszowa, od roku poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności za rozbój i brak alimentacji. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało 3,6 promila alkoholu, a ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji, a następnie do jednego z zakładów karnych gdzie spędzi kilka miesięcy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Jak widać na powyższym przykładzie dzięki właściwej reakcji wzorowych uczestników ruchu drogowego m. in. instruktora nauki jazdy z Olkusza i jego kursantki, którzy dostrzegli zagrożenie, a także dzięki wskazówkom udzielonym przez mieszkańców powiatu wadowickiego, którzy zatrzymali się na miejscu kolizji, policjanci szybko trafili na ślad i zatrzymali drogowego przestępcę.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE