Idą mrozy, a schronisko dla zwierząt jest przebudowywane

Coraz lepiej prezentuje się nowy pawilon dla psów, który jest realizowany w ramach przebudowy schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Rybnej.

Fot. pixabay.com

Budynek pawilonu jest już zadaszony, położone są tynki zewnętrzne i wewnętrznie, wykonawca rozpoczął montaż instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Aktualnie wykonywane są także posadzki wybiegów zewnętrznych dla psów i przekładki instalacji zewnętrznych.

Realizacja tej fazy przebudowy schroniska trwa od jesieni ubiegłego roku. Za realizację schroniska odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Na początku października 2018 r. została podpisana umowa na kwotę 4,7 mln zł z wykonawcą – konsorcjum firm ATB i Jarkop.

Najpierw została przygotowana dokumentacja wykonawcza, a od wiosny rozpoczęły się prace w terenie – rozebrano stary budynek kwarantanny. W to miejsce powstaje nowy pawilon, gdzie znajdzie się miejsce dla kilkudziesięciu psów. W ramach tego zlecenia wyremontowany będzie wjazd do schroniska oraz miejsca postojowe dla gości.

Warto wiedzieć, że w poprzednich latach miasto zmodernizowało kotłownię schroniska oraz wybudowało budynek rekonwalescencji dla zwierząt.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE