Potwór, który oskórował studentkę zostanie osądzony

Rusza proces Roberta J., oskarżonego o torturowanie i brutalne zabójstwo 23-letniej studentki z Krakowa. Swoją ofiarę następnie oskórował.

Fot. pixabay.com

Robert J. został zatrzymany 4 października 2017 roku, 20 lat po zbrodni.

Dziś w Sądzie Okręgowym w Krakowie rusza jego proces. Będzie on niejawny.

Śledztwo w tej sprawie wznowiono po 11 latach. Kobieta została zamordowana między 12 listopada 1998, a 6 stycznia 1999 roku. Kilka miesięcy później z Wisły na krakowskim Zabłociu wyciągnięto płat jej skóry. Jej nogę znaleziono na stopniu wodnym na Dąbiu.

Sprawą ponownie w 2011 roku zajęło się tzw. policyjne Archiwum X. W styczniu 2012 r. zlecono m. in. ekshumację szczątków, a później podjęto dodatkowe czynności.

W sprawę zaangażowali się najwybitniejsi polscy i zagraniczni biegli różnych specjalności. Korzystano z najnowszych technik śledczych, a trop Roberta J. znaleziono gdy mężczyzna pojawiał się na grobie Katarzyny Z. Został zatrzymany 4 października 2017 r.

Oskarżony o to morderstwo ma teraz 52 lata. Nie przyznaje się do winy. Akt oskarżenia w tej sprawie ma 800 stron.

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, sprawca zadał ofierze szereg ciosów w postaci kopnięć, bił narzędziem twardym, tępym i tępokrawędzistym oraz ostrokrawędzistym, jakim jest np. nóż, a także oskórował swoją ofiarę. Te niezwykle brutalne działania sprawcy doprowadziły do śmierci pokrzywdzonej 23-letniej studentki religioznawstwa z Krakowa. Sprawca miał motyw seksualny i chciał pozbawić ofiarę życia w okrutny sposób.

Robertowi J. grozi dożywocie.

Źródło: WP

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE