Taka żona to skarb. Ale nie dla przestępcy

Policjant Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji w czasie wolnym od służby wspólnie z żoną przeprowadził skuteczną interwencję, w trakcie której wyeliminował z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę.

Fot: Facebook Tarnowska Policja

41–letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór, 24. listopada w Bielanach. Tuż po godzinie 17:00 policjant wraz z żoną podróżowali trasą Oświęcim–Kęty. W pewnym momencie przed ich pojazd wjechał volkswagen.

Samochód poruszał się slalomem, zmuszając innych kierujących do hamowania lub zjazdu na pobocze. W związku z podejrzeniem, że pojazdem kieruje osoba nietrzeźwa, małżeństwo natychmiast powiadomiło oficera dyżurnego kęckiego komisariatu Policji, a następnie podjęło próbę zatrzymania volkswagena.

W Bielanach na ulicy Głównej kierujący vw zorientował się, że jedzie za nim pojazd, więc zatrzymał się tuż przy parkingu. Wtedy małżeństwo zajechało mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę.
Policjant zachowując względy bezpieczeństwa podbiegł do kierowcy. Po upewnieniu się, że mężczyzna jest nietrzeźwy wyjął kluczyki ze stacyjki i dokonał zatrzymania kierowcy, a następnie przekazał go patrolowi z kęckiego komisariatu Policji.

Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 41–letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,31 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE