Niesamowity film z magicznego, świątecznego Krakowa! [WIDEO]

Na Rynku Głównym odbyło się uroczyste zapalenie światełek na drzewku świątecznym. Żywą choinkę, podobnie, jak w poprzednim roku, przyozdobiły elementy z motywem pawiego oka i migoczące światełka.

Ozdoby świąteczne pojawiły się także w wybranych miejscach na terenie całego miasta.

Program atrakcji na Rynku Głównym rozpoczął się o godz. 16.30 występem Magdy Steczkowskiej z Chórem Rodzinnym im. Jana Pawła II. Artystka zaśpiewała na ustawionej w rynku dużej estradzie. Jednocześnie, na małej scenie trwały zabawy i animacje dla dzieci.

Świąteczne drzewko stanęło obok bazyliki Mariackiej. O godzinie 17.15 uroczystego zapalenia światełek z tysiącami krakowian i turystów dokonał zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig.

W bezpośredniej okolicy Rynku Głównego, ronda Matecznego oraz na placu Centralnym im. Ronalda Reagana udekorowane zostały lampy. Na ulicach Floriańskiej, Siennej, Grodzkiej, Brackiej, Szewskiej i Sławkowskiej pojawiły się elementy podwieszane – motyw pawiego pióra, zwieńczony charakterystycznym „okiem” oraz zaśnieżone gałązki „młodopolskie”. Nie zabrakło też charakterystycznego napisu świetlnego KRAKÓW, który stanął tym razem go na placu Szczepańskim. Cała dekoracja świetlna to niemal milion lampek.

Przypomnijmy, unikatową formę dekoracji ponownie nadały młodopolskie inspiracje czerpane z dzieł Stanisława Wyspiańskiego i Zofii Stryjeńskiej. Motywem przewodnim są pawie oka, które nawiązują do projektu szyldu krakowskiej kawiarni artystycznej „Paon” autorstwa Wyspiańskiego. Ich uzupełnienie stanowią zgeometryzowane formy wypełniające elementy dekoracji przywodzące na myśl grafiki i obrazy najbardziej znanej polskiej plastyczki dwudziestolecia międzywojennego Zofii Stryjeńskiej. Kolorystyka całej dekoracji nawiązuje będzie do barw charakterystycznych dla miasta.

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE