Nocna akcja policjantów i strażników w komunikacji miejskiej

W nocy z piątku na sobotę, tj. z 29. na 30. listopada, inspektorzy ruchu MPK i strażnicy miejscy podczas wspólnych patroli przypominali niektórym podróżnym o zasadach korzystania ze środków komunikacji miejskiej.

Fot. Facebook Straż Miejska Miasta Krakowa

Działania te są kontynuacją wcześniejszych działań i mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej.

Kontrole rozpoczęły się o godz. 20:00 w tramwajach trzech linii dziennych 3, 14 i 18 i były kontynuowane na trzech liniach nocnych nr 62, 64 i 69.

Mandaty i upomnienia otrzymały osoby, które piły alkohol w tramwajach (osiem mandatów i dwa upomnienia) oraz jedna osoba paląca papierosa. Dodatkowo strażnicy miejscy poruszający się radiowozami sprawdzali, czy kierowcy samochodów poruszający się na trasie tramwajów stosują się przepisów ruchu drogowego. Niestety aż 20 kierowców naruszyło te przepisy, głównie były to przypadki parkowania na przystankach.

W nocnej akcji brali udział także kontrolerzy biletów, którzy wykryli aż 48 osób korzystających z komunikacji miejskiej bez ważnego biletu.

Działania w nocnych tramwajach to element akcji „Bezpieczny powrót”, w ramach której nieumundurowani inspektorzy ruchu MPK zwracają uwagę na wszystkie zachowania, które są uciążliwe dla pasażerów, a więc na przypadki palenia papierosów, picia alkoholu, zaśmiecania, zanieczyszczania i niszczenia pojazdów oraz zachowania agresywne i wulgarne.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE