Pijany 13-latek. Miał 4 promile alkoholu we krwi!

Oświęcim. 13 – latek w stanie upojenia alkoholowego. Miał prawie 4 promile alkoholu we krwi. Policjanci ustalają, kto udostępnił mu alkohol.

Fot. Policja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu ustalają okoliczności, w jakich 13 – letni chłopiec zdobył, a następnie spożył alkohol. Nieletniego upojonego alkoholem na jednej z osiedlowych ławeczek znaleźli jego koledzy.
W niedzielę (01.12.br.) po godz. 13.00 policjanci oraz ratownicy medyczni interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym 13 – latka w stanie upojenia alkoholowego. Jak wynikało z relacji zgłaszającej został on znaleziony przez kolegów na jednej ławeczek osiedla Chemików w Oświęcimiu. Nieletni został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał pod opieką lekarzy. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że nieletni wypił całą zawartość wódki, której butelkę znaleziono przy ławce. O zdarzeniu oraz przewiezieniu 13 – latka do szpitala funkcjonariusze natychmiast powiadomili jego matkę.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności ustalają kto udostępnił nieletniemu alkohol, którego spożycie spowodowało zagrożenie dla zdrowia nastolatka, a mogło być groźne nawet dla jego życia.
Przypominamy, że za rozpijanie małoletniego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, kara do trzech lat pozbawienia wolności.
Zgodnie Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, spożywanie alkoholu lub zażywanie narkotyków świadczy o demoralizacji, więc sprawą 13 – latka zajmie się również Sąd Rodzinny i Nieletnich.
Podziękowania za prawidłową reakcję należą się nastolatkom, którzy powiadomili służby ratunkowe, dzięki czemu nieletni w porę trafił pod opiekę lekarzy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE