Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą organizującą nielegalny rynek gier [WIDEO]

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i Krajowej Administracji Skarbowej w Krakowie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą organizującą nielegalny rynek gier hazardowych oraz dokonujących oszustw podatkowych.

Od soboty (23 listopada br.) funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i Krajowej Administracji Skarbowej w Krakowie prowadzili realizacje w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Regionalną w Krakowie. W jej wyniku zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się organizacją nielegalnego rynku gier hazardowych oraz dokonujących oszustw podatkowych.

Krakowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego weszli do ustalonych 10 mieszkań, znajdujących się w Małopolsce zatrzymując łącznie 9 członków zorganizowanej grupy przestępczej, w tym kierujących grupą: 39-letniego radcę prawnego (prowadzącego w Krakowie kancelarię) oraz 40-letniego krakowianina. Oprócz nich w ręce stróżów prawa wpadły osoby w wieku od 20 do 56 lat, które pełniły w gangu ściśle określone funkcje. Jedni byli odpowiedzialni za kupno udziałów w spółkach, wykorzystywanych później w celach przestępczych, inni rekrutowali osoby (tzw. słupy), figurujące jako udziałowcy lub zarządzający firmami, a kolejni zapewniali obsługę księgową, zawierali umowy najmu lokali, w których odbywały się gry hazardowe, czy też pozyskiwali automaty do gier i magazyny służące do ich przechowywania. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania policjanci zabezpieczyli, na poczet ewentualnych przyszłych kar pieniądze w różnych walutach, stanowiące równowartość 180 tys. złotych.

Prokurator nadzorujący śledztwo przedstawił podejrzanym zarzuty: kierowania lub udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także poświadczania nieprawdy w dokumentacji, wystawiania fikcyjnych faktur, oszustw podatkowych oraz nielegalnego prowadzenia gier hazardowych.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie tymczasowo aresztował 4 podejrzanych. Pozostali zostali objęci dozorem Policji i zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa członkom grupy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE