Rajd pijanego traktorzysty bez uprawnień

Zupełnym brakiem odpowiedzialności wykazał się kierowca ciągnika rolniczego, który mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu, poruszał się po terenie gminy Spytkowice. Na domiar tego, jak się okazało, mężczyzna posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Fot. Policja

W minioną sobotę, 30. listopada tuż przed godz. 11:00, dyżurny wadowickiej komendy otrzymał informację o jadącym ciągniku rolniczym, którego kierowca prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu.

Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali traktorzystę do kontroli drogowej. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że to nie jedyne przestępstwo jakie popełnił mieszkaniec powiatu. Mundurowi ustalili, że kierowca ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami decyzją wydaną przez Starostę Wadowickiego.

Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie (tj. za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami) odpowie teraz przed sądem.

Grozi mu kara do 2 lat więzienia. Przypominamy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelujemy o rozsądek.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE