Uwaga! Policjanci i funkcjonariusze innych służb nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

Krakowska policja i pracownicy PKO Banku Polskiego partnerami w walce przeciwko oszustom.

Fot. Kraków w Pigułce

Pod koniec listopada, odbyło się spotkanie funkcjonariusza Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie z dyrektorami placówek PKO Banku Polskiego zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego i świętokrzyskiego, podczas którego zostały przedstawione metody przestępstw na legendę oraz omówione sposoby przeciwdziałania takim procederom.

Celem spotkania było wypracowanie rozwiązań pomagających w zwalczaniu oszustw na tzw. „wnuczka” i „policjanta”. Jak wynika z przedstawionych danych banki mogą być tu kluczowymi partnerami. Dzięki ścisłej współpracy coraz częściej Policji udaje się zatrzymać sprawców, a pracownikom PKO Banku Polskiego, udaremniać dokonywanie wypłat i przelewów środków finansowych na konta oszustów.

W przypadku gdy dzwoni do ciebie osoba podająca się za policjanta, funkcjonariusza CBŚP bądź prokuratora, który prosi o potwierdzenie prawdziwości swoich danych pod numerem alarmowym, zawsze przed wybraniem tego numeru odłóż słuchawkę, najlepiej kilka razy upewniając się, że poprzednie połączenie zostało zakończone. Jeżeli to możliwe zadzwoń na numer alarmowy 112 z innego telefonu.

Koniecznie o każdej prośbie dotyczącej wpłacenia lub przelania jakiejkolwiek kwoty pieniędzy poinformuj swoich bliskich dzwoniąc pod znany sobie numer telefonu.

Policjanci i funkcjonariusze innych służb nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE