Wyjątkowy spektakl – Strażnicy wystąpią specjalnie dla dzieci

Akademia Barbakusa zaprasza najmłodszych na spektakl teatralny „Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach”.  Spektakl „Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach” opowiada historię Adasia, który za pomocą czarów poznaje prawidłowe sposoby zachowania w sytuacjach, w których może znaleźć się każdy z młodych widzów.

Fot: Facebook Straż Miejska Miasta Krakowa

Teatr jest doskonałym narzędziem do realizacji zadań poznawczych i wychowawczych. Spektakle teatralne to również świetna zabawa, która kształtuje wrażliwość dzieci i pozwala na rozwijanie wyobraźni. Interaktywny charakter projektu pozwala wciągnąć najmłodszych widzów w fabułę spektaklu i w ciekawy sposób przekazywać najistotniejsze treści.

Najważniejszym atutem projektu jest jego autentyczność – na scenie występują strażnicy, którzy na co dzień prowadzą działania profilaktyczne w krakowskich szkołach i przedszkolach, a dodatkową zaletą jest mobilność projektu – można go wystawić praktycznie w każdym miejscu.

– Zdecydowaliśmy się na edukację poprzez teatr, gdyż w ten wyjątkowy sposób można nie tylko uczyć dzieci, ale także choć na chwilę przenieść je do bajkowej krainy, której nie odnajdą w telewizji czy przed komputerem – tłumaczy kierownik Referatu Profilaktyki Paweł Zaborski, pomysłodawca spektaklu oraz odtwórca głównej roli „Czarodzieja Profilacticusa”. Dodaje, że w czasie przedstawienia dzieci mogą się dowiedzieć, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, dlaczego nie można zadawać się z nieznajomymi oraz jak obronić się przed atakiem psa.

Opiekę artystyczną nad przedstawieniem sprawowała teatrolog Anna Machacz, natomiast autorem tekstów piosenek jest strażnik Roman Banasik. Spektakl powstał we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UMK w ramach programu „Bezpieczny Kraków”. Rekord frekwencji na widowni padł w Kinie KIJÓW.CENTRUM w trakcie inauguracji akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Spektakl „Królestwo Zakręconego Czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach” obejrzało wówczas ponad 800 dzieci.

Sobota, 7 grudnia: 9:30 – 10:15
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2
31-221 Kraków

Wiek widowni: 5-8 lat
Czas trwania: ok. 45 min
Obowiązują zapisy: strazmiejska.krakow.pl, tel. 12 68 82 117.

Wstęp bezpłatny.

Źródło: Facebook Straż Miejska Miasta Krakowa

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE