Burmistrz i jego zastępca zatrzymani przez CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali we wtorek, 3. grudnia burmistrza Niepołomic i jego zastępcę. Chodzi o podejrzenie nieprawidłowości dotyczących realizacji inwestycji budowy Szkoły Podstawowej w Niepołomicach wraz z jej otoczeniem.

Fot. pixabay.com

Śledztwo w tej sprawie prowadzi katowicka delegatura CBA pod nadzorem Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Katowicach.

CBA przeszukało także pomieszczenia w Urzędzie Miasta i Gminy Niepołomice.

– Po zakończonych czynnościach mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych w związku z pełnionymi funkcjami publicznymi, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inną osobę, a także złożenie nierzetelnych oświadczeń o braku powiązań z jednym z wykonawców startujących w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego – cytuje „Gazeta Krakowska” stanowisko Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Nie są to pierwsze zatrzymania CBA w tej sprawie. Wcześniej zarzuty usłyszało już 16 osób, jednak jak podała „Gazeta Krakowska”, wątki dotyczące siedmiu osób zostały wyłączone z toczącego się postępowania i objęte aktami oskarżenia.

 

Źródło: Gazeta Krakowska

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE