Powraca horror kierowców. Droga znów będzie zamknięta

Ponownie zamknięta zostanie droga powiatowa w Brzegach na trasie Niepołomice – Kraków.

Fot. pixabay.com

Odcinek zostanie zamknięty dla samochodów od 4 do 12 grudnia. Utrzymany zostanie tylko dojazd do domów oraz przejazdy autobusów lini 221 i 264 oraz B2, jednak ten też będzie odbywał się z utrudnieniami.

To już kolejne zamknięcie tej ruchliwej trasy. Podczas poprzedniego, w listopadzie obiecywano, że kolejne nastąpi dopiero w styczniu 2020 roku.

Mimo to Grzegorz Łętocha, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Wieliczce powiedział w „Gazecie Krakowskiej”, że konieczne jest ponowne zamknięcie traktu w Brzegach już teraz, bo pojazdy – przede wszystkim tiry, które jeżdżą tam wbrew przepisom – niszczą wykonaną już dolną warstwę asfaltu, kładzione krawężniki i obecnie sytuacja jest taka, że to co zostanie zrobione jednego dnia, drugiego trzeba naprawiać, bo już jest zniszczone. W taki sposób nie można prowadzić robót. Stąd decyzja o zamknięciu drogi na czas położenia na niej kolejnej warstwy asfaltu (tzw. wiążącej).

Przebudowa drogi w Brzegach dotyczy odcinka od szkoły w Grabiu do mostu na Serafie na granicy Brzegów i Krakowa. Zakres zaplanowanych na tym trzykilometrowym odcinku prac obejmuje m. in. wymianę podbudowy drogi, poszerzenie jezdni i budowę chodników.

Zostanie wyznaczony objazd dla samochodów o wadze do 2,5 tony przez wielicką strefę przemysłową (trakt w stronę Śledziejowic), natomiast cięższe pojazdy powinny kierować się na inne drogi, np. na ul. Igołomską już w Krakowie.

 

Źródło: Gazeta Krakowska

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE