Pseudo-policjanci wciąż niebezpieczni. Miejcie się na baczności

Policjanci z tarnowskiej komendy miejskiej rozbili szajkę oszustów działających tzw. metodą na policjanta, których ofiarą stała się 81-letnia mieszkanka miasta.

Fot. pixabay.com

Dzięki zastosowanej manipulacji wyłudzili od seniorki prawie 60 tysięcy złotych. Na szczęście dzięki mundurowym nikogo już nie oszukają, a najbliższe miesiące, a nawet i lata spędzą w zakładzie karnym.

W ręce policjantów wpadło troje mieszkańców Podkarpacia – 68-latek i dwie kobiety w wieku 45 i 28 lat, którzy działając wspólnie oszukali seniorkę z Tarnowa na kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Dzwoniąc na numer stacjonarny kobiety, podając się za policjanta oraz informując o rzekomym zagrożeniu ulokowanych w banku pieniędzy, polecili przelanie oszczędności życia staruszki na wskazane konto.

Pozyskaną podstępnie gotówką i wolnością nie nacieszyli się zbyt długo. Trwające kilka miesięcy dochodzenie zakończyło się przedstawieniem całej trójce zarzutu oszustwa i wnioskowaniem przez prokuraturę o bezwzględną karę pozbawienia wolności dla każdego z nich.

Ku uciesze starszej pani policjanci odzyskali także 29 tysięcy złotych z blisko 60 tysięcy wyłudzonych od kobiety.

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE