Złodzieje-budowlańcy w rękach policji. Byli wśród nich nieletni

Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zwalczający na co dzień przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali grupę młodych włamywaczy. Udowodnili im kradzież i kradzież z włamaniem na kwotę ponad 7 tysięcy złotych.

Fot: pixabay.com

Na początku listopada do komisariatu przy ul. Narutowicza 6 wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do kontenera z którego sprawcy zabrali elektronarzędzia, przedłużacze, piecyk elektryczny, gwoździe oraz inne przydatne na budowie rzeczy. Ich właściciel wycenił straty na kwotę 4.000 złotych.

Dzień później z tej samej budowy zniknęło 1,5 kubika desek, kilkanaście kantówek i styropian, wartych ponad 2 tysiące złotych.

Kilkanaście dni później policjanci tarnowskiego komisariatu wpadli na trop złodziejaszków. Okazało się, że czterech młodych mieszkańców miasta postanowiło wybudować w krzakach na jego obrzeżach pomieszczenie, gdzie będą się mogli spotykać zimą.

Z położonej po sąsiedzku budowy najpierw wynieśli zawartość kontenera, a później deski z których powstawała prowizoryczna budowla.

W trakcie stawiania nowego lokum zostali zatrzymani. Dwóch niespełna 19-latków i dwóch nieletnich chłopców nie spodziewało się takiego zakończenia budowy. Cała czwórka przyznała się do zarzutów, szczegółowo wyjaśniając jak doszło do kradzieży.

O wysokości kary dla dorosłych zdecyduje tarnowski sąd, o losie nieletnich – tarnowski sąd rodzinny.

Policjanci zabezpieczyli skradzione przedmioty by zwrócić je właścicielowi.

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE