Hodowali, wytwarzali, handlowali znacznymi ilościami narkotyków. Grozi im sroga kara

Pod koniec listopada br. krakowscy policjanci w związku z działaniami wymierzonymi przeciwko przestępczości narkotykowej na terenie Krakowa oraz Wieliczki zatrzymali 3 osoby. Odpowiedzą one za uczestniczenie w obrocie środkami odurzającymi.

Fot: Małopolska Policja

W dwóch przypadkach zarzuty te dotyczą znacznych ilości narkotyków. Ponadto jeden z zatrzymanych odpowie także za uprawę oraz wytwarzanie nielegalnych substancji.

26 listopada br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, na podstawie zgromadzonych informacji udali się w rejon krakowskiej Olszy, gdzie przebywać miała osoba podejrzewana o posiadanie zabronionych substancji.

Po krótkiej obserwacji wytypowanego lokalu kryminalni zauważyli 2 kobiety, które do niego wchodziły. Zostały one natychmiast wylegitymowane oraz poinformowane o celu policyjnej wizyty.
Kryminalni przeszukali mieszkanie, wewnątrz którego ujawnili słoiki z zawartością suszu roślinnego. Panie początkowo twierdziły, że nie wiedzą, w jaki sposób narkotyki znalazły się w mieszkaniu, jednak po chwili 47-latka przyznała, że należą one do jej 41-letniego konkubenta. Obydwie panie zostały zatrzymane i przewiezione do policyjnej jednostki, gdzie złożyły dalsze wyjaśnienia, w trakcie których okazało się, że młodsza z nich nic nie wiedziała o ujawnionych narkotykach.

Do przeprowadzenia dalszych czynności w tej sprawie dołączyli policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Krakowie, którzy ustalili, że podejrzewany przebywa w Wieliczce. Po ustaleniu dokładnego adresu kryminalni udali się w to miejsce, jednak nie zastali tam mężczyzny.

Podczas przeszukania lokalu ujawnili dodatkowo 2 worki foliowe z zawartością suszu roślinnego. W trakcie tych czynności na miejscu zjawił się 41-latek, do którego należały znalezione narkotyki. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Ponadto w jednym z mieszkań na terenie Krakowa policjanci zatrzymali także syna 47-letniej kobiety, który miał uczestniczyć w obrocie środkami odurzającymi. W sumie pod dwoma adresami funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 550 gramów marihuany.

Wobec kobiety zastosowany został policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Odpowie ona za uczestniczenie w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, za co grozi jej kara do 12 lat pozbawienia wolności. Młodszy z mężczyzn usłyszał zarzut uczestniczenia w obrocie środkami odurzającymi, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast starszy z nich odpowie za uprawę, wytwarzanie oraz wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzn zastosowany został tymczasowy areszt na okres od 2 do 3 miesięcy.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE