Przerażające wyniki badań naukowców. Człowiek po śmierci wie, że nie żyje

Temat nie jest typowo lokalny, ale dotyczy niestety tego, co czeka nas wszystkich. Naukowcy odkryli ostatnio, że człowiek może być świadomy tego, że ogłasza się jego zgon, a mózg może pracować jeszcze kilka godzin po śmierci.

Fot. pixabay.com

Badania naukowców z uniwersytetu NYU Langone School of Medicine w Nowym Jorku dowodzą, że ludzie zachowują świadomość w pierwszej fazie zgonu. Opierają się przy tym m.in. na relacjach osób, które przeżyły śmierć kliniczną. Potrafiły one dokładnie opisać co działo się wokół nich.

Proces umierania zaczyna się od serca. Brak krążenia i dostarczania tlenu do mózgu kończy się śmiercią. Naukowcy twierdzą jednak, że proces ten zachodzi dużo wolniej niż sądzono do tej pory i człowiek może pozostawać świadomy nawet długo po tym, jak lekarze stwierdzili śmierć.

Dr Sam Parnia, dyrektor ds. intensywnej terapii i resuscytacji uniwersytetu NYU Langone School of Medicine w Nowym Jorku, który prowadzi badania mówi, że potrzebne jest dokładniejsze zrozumienie doznań, jakie towarzyszą ludziom w momencie śmierci, by mieć świadomość tego, co nas czeka i lepiej rozumieć, kiedy tak naprawdę następuje śmierć.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE