Zły Mikołaj w realu

Dwaj mieszkańcy powiatu brzeskiego bez wahania rzucili się w pościg za uciekającym ze sklepu złodziejem, ujęli go i przekazali policjantom. Dzięki ich reakcji zatrzymany mężczyzna szybko odpowie za swój czyn.

Fot: Facebook Straż Miejska Miasta Krakowa

Do zdarzenia doszło 3 grudnia br. w godzinach wieczornych. Przebywający w jednym ze sklepów w Jurkowie dwaj mieszkańcy powiatu brzeskiego usłyszeli nagle krzyk „złodziej” po czym zobaczyli wybiegającego ze sklepu mężczyznę.

Bez chwili wahania ruszyli za uciekającym w kierunku ulicy Targowej w Czchowie mężczyzną. Złodziej widząc goniące go osoby schował się w pobliskich zaroślach.

Na niewiele się to jednak zdało. Goniący nie odpuścili, znaleźli go i ujęli. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, któremu mieszkańcy opisali całą sytuację.

Zatrzymany mężczyzna to 37-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Przy sobie miał torbę, a w niej skradzione zabawki na kwotę prawie 900 złotych.

Nieuszkodzony towar został przekazany obsłudze sklepu, a 37-letni sprawca trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledczy przypuszczają, że to nie jedyna kradzież, której dopuścił się mężczyzna. Będzie to weryfikowane przez policjantów.

Na wyróżnienie i wielkie podziękowania zasługują dwaj mieszkańcy powiatu brzeskiego, którzy nie przeszli obojętnie wobec tego co się wydarzyło i zareagowali widząc uciekającego złodzieja.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE