Bohaterska kobieta w walce z pijanym kierowcą

W ubiegłą sobotę mieszkanka Kęt wykazała się wzorową postawą obywatelską. Kobieta widząc nietrzeźwego za kierownicą zabrała kluczyki od pojazdu uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Fot: Małopolska Policja

Jak się okazało, mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 2,70 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło tuż po godz. 13:00 w Kętach na ulicy Nieznanego Żołnierza. Idąca chodnikiem 40–letnia mieszkanka Kęt zauważyła, że jadący ulicą samochód kia ma uszkodzone koło.

W związku z tym zatrzymała pojazd, aby powiadomić kierowcę. Kiedy jednak podczas rozmowy z mężczyzną wyczuła od niego woń alkoholu wyjęła kluczyki ze stacyjki i powiadomiła Policję.

Na miejsce natychmiast udał się jeden z patroli, który przejął nietrzeźwego 40–letniego mieszkańca Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,70 promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na duże wyróżnienie i podziękowania zasługuje Pani Magdalena z Kęt, która widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagowała i nie dopuściła, aby doprowadził do tragedii.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE