Ścigali się na autostradzie pędząc po 250 km/h

W miniony piątek dwóch kierowców zapomniało, że nie są jedynymi użytkownikami autostrady i „pędzili” swoimi samochodami niemalże 250 km/h. Ich prędkość spowolnili policjanci tarnowskiej grupy SPEED.

Fot: Małopolska Policja

W dalszym ciągu kierowcy nie przestrzegają ograniczeń prędkości jakie obowiązują na drogach w Polsce. Tym razem dwóch kierowców, jeden z Krakowa, drugi mieszkaniec województwa podkarpackiego tarnowskim odcinkiem autostrady jechali z prędkością bliską 250 km/h.

To zdecydowanie największa prędkość jaką dotychczas zmierzyli policjanci tarnowskiej grupy SPEED. Obaj kierowcy zostali zauważeniu na nitce autostradowej w kierunku Rzeszowa pomiędzy węzłami zjazdowymi do miasta. Jeden z nich poruszał się audi, drugi mercedesem wersji AMG. Obaj również zostali ukarani grzywną w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnym.

Dbając o bezpieczeństwo podróżujących tarnowscy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, tzn. w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE