Straszny karambol. Autokaru ściął przystanek, ciężarówka uderzyła w słup, a druga zmiażdżyła osobówkę (VIDEO)

Opady śniegu z deszczem oraz gołoledź sprawiła, że nawierzchnia drogi stała się niezwykle śliska.

Do niezwykle groźnego wypadku doszło tuż po godzinie 9:00, w ubiegłą sobotę, 7. grudnia na ulicy Piastowskiej w Chełmku. Mieszkaniec tej miejscowości kierując chevroletem zatrzymał się w rejonie przejścia dla pieszych, aby wraz z pasażerką udzielić pomocy pieszej, która wywróciła się na chodniku.

Po zatrzymaniu się kierujący włączył światła awaryjne i zamierzał wysiąść z pojazdu, aby ruszyć z pomocą leżącej na chodniku kobiecie. Jadący za nim samochód ciężarowy man nie zdołał jednak w porę bezpiecznie wyhamować w wyniku czego bokiem uderzył w tył chevroleta.

Z kolei jadący za nimi kierowca autobusu próbując ominąć pojazdy zjechał z jezdni uderzając w witrynę sklepową, a następnie w przystanek autobusowy. Za autokarem jechała ciężarówka mercedes benz, której kierowca również próbując uniknąć najechania na pojazdy zjechał z jezdni i uderzył w słup energetyczny.

W wyniku tego poważnie wyglądającego zdarzenia żaden z trzydziestu pasażerów autokaru, ani też żaden z kierowców i ich pasażerów nie odniósł obrażeń ciała. Natomiast do szpitala Pogotowie Ratunkowe przewiozło 71–letnią mieszkankę Chełmka, która pośliznęła się na chodniku.

Kierowca ciężarówki man i kierowca autokaru zostali ukarani mandatami karnymi. Rozpatrywana jest jeszcze kwestia kierowcy ciężarówki marki man który wjechał w słup.

Powyższe zdarzenie zarejestrowała kamera znajdująca się na budynku Komisariatu Policji w Chełmku. Nagranie publikujemy za policją, mając na celu uświadomienie kierowcom w jaki sposób pojazdy zachowują się na drodze, gdy wpadają w poślizg.

Policjanci przypominają, że w okresie zimowym podobne, radykalnie trudne warunki drogowe mogą zdarzyć się w każdej chwili. Dlatego apelują o ostrożność i uwagę za kierownicą, a także dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i warunków na drodze. Bądźmy ostrożni i kierujmy się rozsądkiem jeszcze przed szkodą.

Źródło: Małopolska Policja

Film: Youtube.com / suski DlaWas-info

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE