Zaczepili Cię na ulicy, bo mają cukrzycę? „Sytuacja była już jasna”

Młodzi ludzie oszukują na ulicy dorosłych prosząc ich o kupienie drobnych rzeczy, jak batony lub cukierki. Ma to być pomoc przy rzekomej cukrzycy na jaką są chorzy. Niestety proceder ten zakrojony jest na szeroką skalę.

Wielu ludzi cierpi z powodu cukrzycy i należy bezwzględnie im pomóc. Jeżeli nie potrafimy ocenić stanu danej osoby, najlepiej wezwać pogotowie ratunkowe. Są też jednak nieuczciwe osoby przed którymi ostrzega jedna z internautek.

„Dziś w okolicach bazarku przy McDonald koło godziny 15 zaczepił mnie otyły i dosyć wysoki chłopiec, którego wiek szacuje na około 14-16 lat.

Chłopak stwierdził ze jest mu słabo i musi koniecznie zjeść coś słodkiego, gdyż ma cukrzyce i poprosił o kupienie dwóch pomarańczy na pobliskim stoisku na bazarku. Poprosiłam o podanie nr telefonu, aby poinformować jego rodziców. Stwierdził ze nie pamięta, Następnie zaproponowałam, ze zaprowadzę go do pobliskiej przychodni (zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej) i tam zostanie udzielona fachowa pomoc i dostanie glukozę.

Chłopak zapytał CO TO JEST GLUKOZA i ze on może tylko insulinę zapierał się przy tym, że on absolutnie nie pójdzie. Ponieważ sytuacja była już jasna, powiedziałam że za chwile zadzwonię po straż miejska lub policje. Wracając z piekarni kilka minut później po chłopaku nie było już śladu.

Piszę ten post, gdyż w ostatnim czasie na przestrzeni kilku miesięcy byłam dwa razy nagabywana przez nastolatki o zakup napojów oraz danie pieniędzy, (po odmowie dziewczyna zwyzywała mnie od skąpych biedaczek i odeszła obrażona ha ha ha). Zwracam się z apelem do Was abyście absolutnie nie dali się nabierać na takie numery i kategorycznie odmawiali.

Wyrachowanie tych nastolatków przechodzi już wszelkie granice, a jako rodzice zajmijcie się wychowywaniem swoich dzieci”.

Nasi Czytelnicy zwracają uwagę, że jeśli trafi się komuś hipoglikemia (cukier poniżej 70 mg/dl) w cukrzycy typu 1, naprawdę istnieje potrzeba przyjęcia czegoś słodkiego. Pomóc może np. glukoza czy słodki napój, a jego brak może zakończyć się śpiączką. Podanie w tym momencie insuliny może zabić!

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE