Bestialstwo! Włożył psy do pralki i włączył wirowanie

Mężczyzna włożył dwa małe pieski do pralki i nastawił pranie. W wyniku tego bestialskiego czynu zwierzęta nie przeżyły. Mężczyzna nie pozostał bezkarny. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Fot. Pixabay

„W dniu 05 grudnia 2019r. Sąd Rejonowy w Otwocku uwzględnił wniosek Prokuratora Rejonowego w Otwocku i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec pięćdziesięciojednoletniego mężczyzny, któremu zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na uśmierceniu zwierząt ze szczególnym okrucieństwem, tj. czyn z art. 35 ust. 2 ustawy o ochronie zwierząt” – poinformował Marcin Saduś, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga.

Z ustaleń śledczych wynika, że 3 grudnia mieszkaniec Otwocka umieścił w pralce dwa psy rasy Yorkhire Terrier, a następnie ją uruchomił. Zwierzęta nie przeżyły. Prokuratura zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok zwierząt.

Jak podaje prokuratura mężczyzna nie potrafił racjonalnie ustosunkować się do zarzutów, złożył niespójne wewnętrznie wyjaśnienia. Nie był właścicielem psów. Podejrzany nie był w przeszłości karany, jednak leczył się psychiatrycznie. Za czyn zarzucany podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE