Bomba! Rozesłali bombki do prezydentów polskich miast

Prezydent Jacek Majchrowski ozdobił i przekazał na aukcję ręcznie wykonaną bombkę z Miechowa.

Fot: Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Dochód z licytacji wyjątkowych ozdób trafi do Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (SONI) i zostanie przeznaczony na realizację marzenia Jagody i jej kolegów z reprezentacji Polski o wyjeździe na igrzyska do Turcji.

Bombki na początku grudnia trafiły dla prezydentów polskich miast, którzy zgodzili się wziąć udział w akcji charytatywnej.

W specjalnej sondzie każdy będzie mógł wybrać najpiękniejszą z nich. W tym samym czasie wystartuje także licytacja na rzecz Jagody – nastoletniej utalentowanej pływaczki, która chce reprezentować nasz kraj na światowych igrzyskach osób z zespołem Downa w 2020 roku – i jej kolegów.

Pasją Jagody Litner, która urodziła się z dodatkowym chromosomem 21. pary jest pływanie. Wśród jej sukcesów jest m. in. złoty medal mistrzostw Polski „Sprawni razem 2019” w stylu grzbietowym. Teraz Jagoda ma szansę na uczestnictwo w światowych igrzyskach osób z zespołem Downa w Turcji, które odbędą się na przełomie marca i kwietnia. Koszty wyjazdu przekraczają jednak możliwości finansowe rodziców, stąd pomysł na akcję charytatywną.

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE