Janusz Dzięcioł spoczął w Olsztynie

Odbył się pogrzeb Janusza Dzięcioła. Msza żałobna miała miejsce w kościele p.w. Józefa Oblubieńca  w Grudziądzu. O godz. 13:00 odbył się pochówek w Olsztynie. Pogrzeb miał charakter państwowy.

Fot. Radosław Pawłowski, CC BY-SA 3.0.

Janusz Dzięcioł, były poseł, szef Straży Miejskiej w Świeciu i zwycięzca pierwszej polskie edycji Big Brothera, zginął na przejeździe kolejowym we wsi Biały Bór.

Do tragedii doszło przed godziną 9. W citroena uderzył pociąg relacji Toruń-Grudziądz. Janusz Dzięcioł zginął na miejscu.

Pierwsze ustalenia śledczych wskazują, że kierowca wjechał na przejazd na czerwonym świetle. Niewykluczone, że oślepiło go słońce lub widoczność ograniczyła mgła. Zmarły znał trasę bardzo dobrze. Mieszkał 100 metrów od miejsca wypadku.

Jerzy Czapla, sołtys wsi Biały Bór mówi, że przejazd przez tory jest bardzo niewygodny. „Jest to lewoskręt od drogi krajowej nr 55 i on jest nieco pod górkę. Widoczność w tym miejscu jest utrudniona. Dzięki temu przejazdowi można dojechać do domów, które są po drugiej stronie torów” – wytłumaczył mężczyzna.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE