Mamy prognozę na święta. Takiej temperatury jeszcze w grudniu nie było!

Od kilku lat marzymy o świętach ze śniegiem i rodzinnym lepieniu bałwana. Niestety, kolejny rok z rzędu wygląda na to, że śniegu nie będzie. Mało tego, mamy grudzień, a temperatura będzie wiosenna.

Fot. Shutterstock

Jak pisze Grzegorz Zawiślak – Polish Storm Chaser, wszystko wskazuje na to, że do naszego kraju zmierza powietrze znam Afryki.

„Póki co wyliczenia modeli numerycznych wskazują, że anomalia temperatury w zasięgu prawdopodobnego napływu ciepłej masy może osiągnąć i przekroczyć aż 10 °C/17 °C (!!) w stosunku do normy wieloletniej dla tego konkretnego okresu grudnia (wysokości 1550 m oraz 2 m n.p.g.).”

Skutkować to będzie temperaturą około 12-14 stopni. Cieplej będzie w szczególności w województwach południowych, południowo – wschodnich i południowo – zachodnich.

„Już podczas nadchodzącej niedzieli, kiedy dodatkowo w wielu miejscach naszego kraju pojawią się silne porywy południowo – zachodniego wiatru, wartości najwyższej temperatury maksymalnej powietrza w województwach południowo – zachodnich, częściowo zachodnich i południowych mogą osiągnąć około 10 °C/11 °C” – dodaje Grzegorz Zawiślak.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE