Walka z kopciuchami trwa. Straż Miejska jest bezwzględna

Dzięki determinacji i zaangażowaniu funkcjonariuszy i psychologa straży miejskiej oraz pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej udało się doprowadzić do likwidacji kolejnego paleniska węglowego w Krakowie.

Fot: Facebook Straż Miejska Miasta Krakowa

Problem z dymiącym kopciuchem w centrum miasta od dawna spędzał sen z powiek okolicznym mieszkańcom i strażnikom miejskim. Wydawał się trudny do rozwiązania, a wielokrotne zgłoszenia płynące od mieszkańców i interwencje patroli nie rozwiązywały problemu.
Największą przeszkodą był zaawansowany wiek właściciela posesji i problem ze zrozumieniem nowych przepisów, czyli obowiązującego od 1 września zakazu spalania paliw stałych na obszarze całego miasta.

Do kontaktu z mężczyzną zaangażowano pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz psychologa straży miejskiej, którzy w trakcie wielu rozmów starali się pomóc mu w zrozumieniu sytuacji w jakiej się znajduje i nakłonić go do wyrażenia zgody na zmianę systemu ogrzewania na elektryczne.

Pod koniec listopada na posesji pojawili się ponownie strażnicy miejscy, psycholog i pracownik MOPS. Do negocjujących z mężczyzną dołączył jego znajomy, który ostatecznie przekonał go, aby skorzystał z oferowanej przez jednostki miejskie pomocy. Stosowne podpisy zostały złożone i można było rozpocząć prace polegające na zmianie systemu ogrzewania.

11 grudnia zainstalowano w budynku 2 piecyki elektryczne konwektorowe w dwóch pomieszczeniach mieszkalnych oraz podłączono kuchenkę elektryczną i oświetlenie.

Wspólne działania funkcjonariuszy i psychologa Straży Miejskiej Miasta Krakowa, pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz bliskiego właściciela posesji doprowadziły do likwidacji kolejnego paleniska węglowego w centrum Krakowa.

 

Źródło: Straż Miejska Miasta Krakowa

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE