Może wreszcie powstanie tak potrzebna szkoła

Miasto jest już właścicielem całego terenu potrzebnego pod budowę szkoły podstawowej na osiedlu Złocień.

Fot. pixabay.com

Trzy działki pozyskane od Parafii Narodzenia NMP w Bieżanowie wraz z sąsiednią działką gminną dają grunt o odpowiedniej powierzchni i parametrach dla takiej inwestycji. Ruszy ona już w przyszłym roku, a zakończy się w 2023 r.

13 grudnia Wydział Skarbu Miasta podpisał umowę notarialną, w wyniku której Gmina Miejska Kraków nabyła w drodze umowy zamiany oraz sprzedaży od Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krakowie-Bieżanowie trzy działki położone przy ulicy Agatowej – o łącznej powierzchni 0,4761 ha. Koszt zakupu dwóch działek zamknął się w kwocie 1,19 mln zł, natomiast działka nabyta w drodze zamiany ma wartość ponad 60 tys. zł.

Na pozyskanych nieruchomościach, a także działce sąsiedniej będącej już własnością miasta rozpocznie się budowa szkoły podstawowej. Złocień to osiedle, na którym intensywnie rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Rośnie liczba dzieci w tym rejonie, a miasto chce zapewnić im komfortowe warunki nauki.

Pod koniec 2018 r. miasto porozumiało się z Parafią Narodzenia NMP w Bieżanowie w sprawie zakupu i zamiany części działki kościelnej. Następnie, już w 2019 r., wykonywany był podział geodezyjny działek oraz sporządzany operat szacunkowy.

Teraz, po pozyskaniu terenu, Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie może przystąpić do realizacji inwestycji. Zakończenie budowy szkoły zaplanowano na 2023 rok, a przewidywany łączny koszt realizacji zadania to 41,3 mln zł.

 

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE