Basen za darmo w ten weekend – zaproszenie

W przedświąteczną sobotę i niedzielę, wszyscy mieszkańcy Krakowa zaproszeni są na darmowy weekend organizowany w nowo powstałym Dzielnicowym Centrum Sportu i Rekreacji na Kozłówce.

Fot: Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Dla pierwszych stu osób, które w dniach 21-22 grudnia w godz. 7.00-22.30 odwiedzą centrum i skorzystają z jego atrakcji, przewidziano upominki.

Główną atrakcją nowo powstałego Dzielnicowego Centrum Sportu i Rekreacji jest część basenowa: z krytą pływalnią o wymiarach 25 m x 12,5 m i ruchomym dnem, umożliwiającym sterowanie poziomem głębokości wody, z częścią rekreacyjną, basenem z hydromasażem, basenem dla małych dzieci oraz dwoma wannami jacuzzi. Na połowie niecki basenowej można regulować głębokość od zera do 120 cm, co jest bardzo przydatne szczególnie przy nauce pływania małych dzieci. W centrum znalazło się też zaplecze szatniowe, część saunowa, kompleks sal fitness i siłowni wraz z szatniami, a także sklepik i minibar.

Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w przetargu nieograniczonym, została firma PBP Chemobudowa Kraków SA, a autorem projektu jest Pracownia Projektowa „PION” z Łodzi. Inwestycja realizowana była pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Jej całkowity koszt wraz z wyposażeniem wyniósł 23 368 276,00 zł. W całości zostały one pokryte ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Przypomnijmy, 22 lutego wmurowano kamień węgielny pod budowę centrum. Zakładano, że zostanie ono oddane do użytku na początku 2020 r.

Nowo powstały kryty basen to kolejna inwestycja sportowa, po oddanym do użytku krytym basenie przy ul. Kurczaba i ul. Strąkowej 3a. W trakcie realizacji są inne obiekty, które powstają m.in. przy ul. Eisenberga (dawny basen Polfy), które mają służyć zarówno dzieciom i młodzieży, jak i dorosłym.

 

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE