Nieświęta trójca złapana i ukarana

Policjanci przy każdej okazji apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów i odpowiedzialność za kierownicą. Pomimo zaostrzenia kar wobec piratów drogowych i ciągłego ostrzegania o skutkach nadmiernej prędkości mundurowi nadal zatrzymują kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Fot. pixabay.com

Wczoraj policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który w Wieprzu pędził z prędkością 117 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Za dużo na liczniku miał również kierowca seata, który w niedzielę w Targanicach, jechał z prędkością 103 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h.

Z kolei w Andrychowie w niedzielne popołudnie „wpadł” kierujący audi, u którego policyjny miernik wskazał 104 km/h. Ponadto, jak się okazało, wadowiczanin nie posiadał prawa jazdy. W związku z powyższym został ukarany mandatem za brak uprawnień do kierowania pojazdami oraz przekroczenie prędkości.

Natomiast kierowca volkswagena (mieszkaniec gminy Wieprz) oraz kierowca seata (mieszkaniec powiatu bielskiego) w związku z popełnionym wykroczeniem zostali ukarani mandatami, punktami karnymi, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych!

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE