Pijany kierowca wjechał do rowu

Policjant wydziału kryminalnego w Bochni w czasie wolnym od służby wraz z innym mężczyzną zatrzymał pijanego kierowcę opla, który wjechał samochodem do przydrożnego rowu. Okazało się, że kierujący oplem miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Fot: red. sierż. Krzysztof Nawrot Facebook Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie

Zdarzenie to miało miejsce 12 grudnia br., około godziny 21:00. Policjant wydziału kryminalnego w Bochni w czasie wolnym od służby jadąc samochodem przez miejscowość Proszówki zauważył w przydrożnym rowie osobowego opla.
Funkcjonariusz podejrzewając, że w środku mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy niezwłocznie zatrzymał swoje auto i pobiegł w kierunku opla. Dokładnie tak samo postąpił inny kierowca, przejeżdżający tamtędy.

Zmierzając w kierunku samochodu policjant zauważył, że w środku znajduje się jedynie kierowca, który ruszając do przodu i do tyłu próbuje bez powodzenia wydostać się pojazdem z rowu. Gdy siedzący w samochodzie kierowca spostrzegł podchodzących do niego dwóch mężczyzn wyszedł z pojazdu i poprosił ich o pomoc przy wypychaniu samochodu z rowu.

W trakcie rozmowy policjant z ust kierującego oplem wyczuł wyraźną woń alkoholu. Policjant natychmiast o zdarzeniu powiadomił dyżurnego bocheńskiej komendy policji.

Mężczyzna słysząc o interwencji mundurowych próbował uciec, jednak policjant i z pomocą innego kierowcy uniemożliwili mu to i pozostał on na miejscu zdarzenia do czasu przyjazdu funkcjonariuszy z Bochni.

Po przebadaniu alkomatem 51-letniego kierowcy, mieszkańca powiatu bocheńskiego okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz o dalszym losie 51-latka zdecyduje sąd, a według obowiązujących przepisów oprócz wysokiej kary pieniężnej i odebrania uprawień do kierowania mężczyźnie grozi również kara pobawienia wolności do lat 2.

 

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE