Naćpany prowadził samochód bez prawa jazdy. Może myślał, że to sanie Mikołaja?

Andrychowscy policjanci zatrzymali 25-latka bez prawa jazdy, który kierował samochodem pod wpływem środków odurzających. W aucie miał ponad 31 gramów amfetaminy.

Fot: pixabay.com

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 15 grudnia na jednej z andrychowskich ulic. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Andrychowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który według uzyskanych wcześniej informacji mógł posiadać środki odurzające.

Podczas kontroli samochodu mundurowi znaleźli kilka woreczków z białym proszkiem (łącznie ponad 31 gramów). Zabezpieczona substancja została poddana badaniu testerem narkotykowym, który wykazał, że jest to amfetamina.
Ponadto jak się okazało 25-latek wsiadł za kierownicę samochodu będąc pod działaniem środków odurzających co również potwierdziło przeprowadzone badanie. Młody mężczyzna nie posiadł także prawa jazdy.

24-latkowi przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Odpowie także za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE