Pożar w przedszkolu. Dzieci potrzebują pomocy

Po groźnym pożarze, który zniszczył budynek niepublicznego przedszkola na ul. Sołtysowskiej w Czyżynach, w trudniej sytuacji znalazło się 54 uczęszczających tam dzieci.

Fot. pixabay.com

Miasto deklaruje, że jest gotowe pomóc w znalezieniu nowej lokalizacji dla maluchów. Wszystko zależy od decyzji właściciela placówki oraz rodziców dzieci.

Właściciel prywatnego przedszkola może zwrócić się do Gminy Miejskiej Kraków z prośbą o pomoc w znalezieniu nowej lokalizacji.

– Jesteśmy gotowi pomóc dzieciom i ich rodzicom. Możemy zaoferować utworzenie oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 103. Jesteśmy w kontakcie z niepublicznym przedszkolem. Czekamy na decyzję właściciela i rodziców – mówi Anna Korfel-Jasińska, zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki.

16 grudnia w niepublicznym przedszkolu, zajmującym parter budynku przy ulicy Sołtysowskiej, doszło do groźnego pożaru. Na miejsce skierowano 12 zastępów straży pożarnej. Ewakuowano wszystkie osoby przebywające w placówce – około pięćdziesięcioro dzieci oraz ich opiekunów.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE