„Słynny” pseudograficiarz zatrzymany. Przyjeżdżał niszczyć Kraków aż z Poznania

Pseudograficiarz dokonujący zniszczeń na terenie Krakowa, a posługujący się pseudonimem „Sicoer” jest już w rękach krakowskich Policjantów.

Fot. Małopolska Policja

Do Krakowa przyjeżdżał z Poznania – „Miasto musi być zrobione porządnie” przechwalał się w internecie zamieszczając swoje filmiki.

Kilkutygodniowe żmudne czynności pozwoliły Policjantom wpaść na trop pseudograficiarza o którym licznie rozpisywała się prasa. Namierzenie wandala nie było łatwe. Okazało się bowiem, że nikt w Krakowie go nie zna.

Okazało się także, że na „gościnne występy” przyjeżdżał aż z Poznania gdzie na stałe mieszka.

Do zatrzymania doszło w godzinach popołudniowych – zaraz po przyjeździe mężczyzny do Krakowa. Przy zatrzymanym Policjanci znaleźli spraye oraz przygotowane graficzne plany kolejnych pseudograffiti, które miały być zamieszczone na jednym z budynków w centrum Krakowa.

Szacuje się, że mężczyzna na terenie Krakowa zaczął działać od listopada 2014 roku i do chwili obecnej zamieścił kilkanaście malunków podpisując się po nimi swoim pseudonimem. Swoją przestępczą działalność nagrywał i fotografował, a następnie zamieszczał na portalach społecznościowych oraz na kanałach filmowych.

Mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty niszczenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE