Strzelanina pod urzędem gminy przeniosła się na przystanek

Policjanci ustalili i przedstawili zarzuty dwóm mężczyznom, którzy są odpowiedzialni za zniszczenia dokonane w ostatnim czasie na terenie gminy Dębno.

Fot: pixabay.com

Mężczyźni bezmyślnie strzelali z broni pneumatycznej powodując uszkodzenie znaku informacyjnego i szyb w budynku Urzędu Gminy w Dębnie oraz wiat przystankowych.

W ubiegłym tygodniu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia szyb w budynku Urzędu Gminy w Dębnie oraz metalowego znaku informacyjnego. Straty wyceniono na kwotę około 1500 złotych.

Policjanci szybko ustalili, że za zniszczeniami stoi 21-letni mężczyzna, który chciał wypróbować zakupioną broń pneumatyczną i celując w budynek Urzędu Gminy w Dębnie, uszkodził szyby i znak informacyjny.

12 grudnia 21-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Dzień później do policjantów trafiła kolejna informacja dotycząca uszkodzeń dwóch wiat w tej samej gminie. Tym razem straty wyceniono na 3 200 złotych. Funkcjonariusze w pobliżu jednej z wiat znaleźli śrut tym samym przypuszczając, że zniszczenia zostały dokonane z tej samej broni pneumatycznej.

Wkrótce ustalono też drugiego współsprawcę, 18-letniego mieszkańca gminy Dębno. Mężczyzna przyznał się do zniszczenia wiat.

W piątek, 13 grudnia br. usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE