Zdesperowana kobieta podjęła próbę samobójczą. Jej siostra prosiła policjantów o pomoc

Dzięki szybkiej interwencji nowotarskich policjantów nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze uratowali życie 52-letniej kobiety, która chciała popełnić samobójstwo. Na szczęście pomoc nadeszła w porę, a kobieta została przekazana pod opiekę specjalistów.

Fot. pixabay.com

17 grudnia przed południem policjanci z nowotarskiej komendy otrzymali informację o próbie samobójczej podjętej przez 52-letnią kobietę.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres na terenie gminy Nowy Targ. Przed budynkiem zastali siostrę kobiety, która potwierdziła, że 52-latka jest w domu. Policjanci natychmiast pobiegli do środka.

W jednym z pomieszczeń na podłodze znaleźli kobietę, która traciła przytomność – miała rany cięte na ręce. Funkcjonariusze bezzwłocznie udzielili jej pomocy zakładając opatrunki i opaskę uciskową, czym skutecznie zatamowali krwawienie.

Policjanci do czasu przyjazdu karetki cały czas kontrolowali funkcje życiowe. Kobieta została przekazana załodze karetki pogotowia ratunkowego i przewieziona do szpitala. Dzięki reakcji siostry oraz szybkiej i zdecydowanej interwencji i reakcji policjantów kobieta przeżyła.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE