Setki zabawek nie trafią do dzieci. Zatrzymali je policjanci

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem zabezpieczyli podrobione zabawki znanych firm, których wartość wyceniono na ponad 30 tysięcy zł.

Fot: Facebook Policja Zakopane

„Podróbki” były dostępne na trzynastu straganach przy ul. Krupówki w Zakopanem. Teraz policjanci prowadzą postępowanie w sprawie naruszenia prawa o własności przemysłowej.

Wczoraj zakopiańscy policjanci z Referatu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą kontrolowali kolejne wytypowane punkty handlowe w Zakopanem, gdzie według informacji mundurowych miały być sprzedawane podrobione zabawki znanych firm. Funkcjonariuszom towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi.

W trzynastu kontrolowanych stoiskach funkcjonariusze ujawnili podrobione produkty, które oferowano do sprzedaży.

Policjanci zabezpieczyli zabawki w ilości 789 sztuk oznaczone nielegalnymi znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość podrobionych przedmiotów oszacowano na kwotę ponad 30 tysięcy złotych.

Teraz o losie właścicieli straganów zadecyduje prokurator. Sprzedaż „podróbek” zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat więzienia, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu nawet do 5 lat.

 

 

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Zakopanem asp. szt. Roman Wieczorek / Policja Zakopane

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE