Roztrzaskał mężczyźnie twarzoczaszkę za 50 zł

Podejrzanego o dokonanie rozboju na 69-latku zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Skale.

Fot. pixabay.com

Mężczyzna usłyszał zarzut i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

28 listopada dyżurny Komisariatu Policji w Skale otrzymał zgłoszenie o pobiciu. Pod wskazany adres niezwłocznie wysłał patrol.

Na miejscu obecna była już załoga pogotowia udzielająca pomocy medycznej 69-latkowi. Z ustaleń policjantów wynikało, że o północy do drzwi pokrzywdzonego zapukał znany mu 25-latek żądając od niego pieniędzy/ Gdy 69-latek odmówił, wówczas młody mężczyzna zaatakował go zadając mu uderzenia pięścią po głowie, a następnie siłą z jego kieszeni wyciągnął 50 złotych po czym zbiegł.

Pobity zadzwonił na numer alarmowy. Trafił na pogotowie ze złamaną twarzoczaszką. Tymczasem policjanci sprawdzili adres sprawcy rozboju. Tam jednak go nie było.

Przez kilka dni sprawca ukrywał się przed Policją w innym miejscu. Policjanci cały czas prowadzili działania zmierzające do jego odnalezienia. Z pozytywnym skutkiem, gdyż trafili na jego trop i 9 grudnia kryminalista został zatrzymany, gdy chodził ulicami Sułoszowej.

Tego samego dnia 25-latek usłyszał zarzut dokonania rozboju i spowodowania u pokrzywdzonego uszczerbku na zdrowiu (art. 280 § 1 kk i art. 157 § 2 kk). Sąd zdecydował też o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE