Kto się boi bezpańskich psów?

W Klubie Seniora+ w Lanckoronie odbyła się debata społeczna zorganizowana przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tematem spotkanie był „Problem bezpańskich psów na terenie Gminy Lanckorona”.

Fot. pixabay.com

W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata, sołtysi, radni oraz mieszkańcy.

Spotkanie rozpoczął kom. Łukasz Madeja Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, który wprowadził w temat debaty, a także przekazał najistotniejsze informacje dotyczące mechanizmu działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Omówił mechanizmy weryfikacji oraz najczęściej występujące kategorie zagrożeń, które dotychczas zostały naniesione na mapy na terenie gminy.

Podczas debaty przedstawiono również zasady działania aplikacji „Moja Komenda” oraz podsumowano zrealizowane działania, które zostały zaplanowane podczas debaty inauguracyjnej zrealizowanej w marcu bieżącego roku.

Kolejnym etapem spotkania była dyskusja podsumowująca przeprowadzone działania zaangażowanych w przedmiotowy problem instytucji i podmiotów, w której zabrali głos zaproszeni goście.

Dyskusja przebiegała aktywnie, a uczestnicy brali w niej czynny udział, co doprowadziło do wypracowania wspólnych mechanizmów mających na celu eliminowanie zaistniałych zagrożeń jeżeli tego typu problem ponownie by się pojawił.

Na zakończenie Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej podziękował wszystkim za przyjęcie zaproszenia i udział w debacie, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia złożył w imieniu własnym oraz wszystkich kalwaryjskich funkcjonariuszy świąteczne życzenia.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE