Śmiertelny wypadek 3 samochodów. Dwie kolejne osoby ranne

W poniedziałek, 23. grudnia o godzinie 7:00 na ul. Brzeskiej w Krakowie zderzyły się samochody osobowe. Wówczas do Straży Pożarnej w stolicy Małopolski wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu.

Fot. Łukasz / Kraków w Pigułce

Na miejsce skierowano niezwłocznie dwa zastępy z JRG 4, Oficera Operacyjnego oraz OSP Kościelniki, Wolice i Wyciąże. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek trzech samochodów osobowych.

W wyniku tego zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane. Zespół Ratownictwa Medycznego, który był na miejscu przed przybyciem strażaków, w jednej z karetek prowadził akcję reanimacyjną najciężej poszkodowanego. W drugiej karetce przebywały dwie osoby z mniejszymi obrażeniami.

Ruch na drodze był zablokowany w obu kierunkach. Niestety w związku z dużymi obrażeniami Zespół Ratownictwa Medycznego prowadzący akcję reanimacyjną stwierdził zgon mężczyzny.

Na miejsce zadysponowany został prokurator oraz biegły sądowy. Po wykonaniu przez biegłego oraz prokuratora czynności śledczych zastępy Państwowej Straży Pożarnej przystąpiły do usunięcia z drogi uszkodzonych pojazdów.
Jeden z pojazdów został zabrany przez pomoc drogową, a pozostałe 2 pojazdy zostały przemieszczone w bezpieczne miejsce. Jezdnię posprzątano z pozostałości po uszkodzonych pojazdach, a rozlane płyny zneutralizowano.

Miejsce zdarzenia przekazano policji, która wyjaśnia okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE