Sylwester w stolicy Tatr? Znamy szczegóły

31 grudnia w godzinach 19:00 – 01:00 na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem zorganizowana zostanie impreza masowa „Sylwester Marzeń z Dwójką”.

Fot: Policja Zakopane

Jej uczestników policja prosi o zapoznanie się z ważnymi informacjami organizacyjnymi związanymi z zapewnieniem porządku i bezpieczeństwa.

Wszystkich poruszających się samochodami zachęcamy do dobrego zaplanowania podróży oraz wzięcia pod uwagę możliwych utrudnień w ruchu drogowym zarówno na drogach dojazdowych do Zakopanego, jaki i w samym mieście.

Zachęcamy wszystkich przyjeżdżających i wyjeżdżających do korzystania z dróg alternatywnych zalecanych w zależności od miejsca postoju w poszczególnych częściach miasta (część wschodnia – przez Olczę, część zachodnia – przez Czarny Dunajec), a także do pozostawienia samochodów w miejscu zakwaterowania oraz do poruszania się po Zakopanem pieszo lub komunikacją miejską.

Informujemy, że komunikacja miejska funkcjonować będzie zgodnie z rozkładem, ale zmieniona zostanie trasa przejazdu:

– w dniu 31 grudnia 2019 r. autobusy linii nr 11 (Cyrhla, Krzeptówki) i linii nr 14 (Olcza, Harenda) będą odjeżdżać z przystanku Rejon Dworca FIS. Z obsługi linii nr 11 i nr 14 zostaną wyłączone następujące przystanki: Aleje 3-go Maja Dolne, Aleje 3-go Maja Górne, Chramcówki, Watra (dwustronnie), Parcele Urzędnicze (dwustronnie), Rówień Krupowa, Nowotarska Szkoła (przystanek po stronie szkoły).

– w dniu 1 stycznia 2020 r. autobusy linii nr 11 i nr 14 do godziny 09:00 będą odjeżdżać z przystanku Rejon Dworca FIS. Z obsługi linii nr 11 i nr 14 zostaną wyłączone następujące przystanki: Aleje 3-go Maja Dolne, Aleje 3-go Maja Górne, Chramcówki, Watra (dwustronnie), Parcele Urzędnicze (dwustronnie), Równia Krupowa, Nowotarska Szkoła (przystanek po stronie szkoły). Pozostałe kursy po godz. 9:00 będą wykonywane z przystanku Rejon Dworca – stanowisko 8 bez zmiany trasy.

Zamknięte dla ruchu samochodowego zostaną następujące ulice:
– ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z Al. 3-go Maja w nocy z 30 na 31 grudnia 2019r. od godz. 00:00 do 1 stycznia 2020r. godz. 06:00.
– Al. 3-go Maja w dniu 31 grudnia 2019r – czasowe utrudnienia w ruchu.

– ul. Kamieniec w dniu 31 grudnia 2019r – czasowe utrudnienia w ruchu.

Mieszkańcy zamkniętych dla ruchu samochodowego stref będą wpuszczani do nich na podstawie specjalnych identyfikatorów wydanych przez wspólnoty mieszkaniowe.

Zamknięte zostaną następujące parkingi w centrum miasta:

– ul. Kościuszki – od ul. Sienkiewicza do Al. 3-go Maja

– ul. Staszica

– ul. Zborowskiego

– ul. Weteranów Wojny

– ul. Al. 3-go Maja – część górna

– ul. Al. 3-go Maja – część dolna

– ul. Witkiewicza

– ul. Sienkiewicza – część górna

– ul. Sienkiewicza  – część dolna.

Zalecamy korzystanie z odpłatnych parkingów miejskich i prywatnych zlokalizowanych w rejonie następujących ulic:

– ul. Jagiellońska boczna (dla samochodów osobowych)

– ul. Tetmajera (dla samochodów osobowych)

– ul. Bronisława Czecha (dla samochodów osobowych i dla autokarów)

– ul. Bronisława Czecha (parkingi prywatne)

– ul. Piłsudskiego  (dla samochodów osobowych)

– ul. Grunwaldzka  (dla samochodów osobowych)

– ul. Droga do Białego (dla samochodów osobowych)

– ul. Zamoyskiego (dla samochodów osobowych)

– ul. Droga na Bystre (dla samochodów osobowych)

– ul. Powstańców Śląskich (dla samochodów osobowych i dla autokarów)

– ul. Szkolna  (parkingi  prywatne dla samochodów osobowych)

– ul. Ks. J. Stolarczyka (dla samochodów osobowych)

– ul. Kasprusie (dla samochodów osobowych)

– ul. Karłowicza (dla samochodów osobowych)

– ul. Balzera (dla samochodów osobowych)

– dodatkowe miejsca postojowe na Campingu pod Krokwią ul. Żeromskiego.

Ze względu na wzmożony ruch samochodowy zachęcamy do podróżowania pociągiem.

W dniu 1 stycznia 2020r. w godzinach nocnych PKP uruchomiło dodatkowe pociągi wg następującego rozkładu:

– 01:41 – Chabówka

– 02:12 – Kraków

– 02:43 – Kraków

Zgodnie z rozkładem z Zakopanego w dniu 1 stycznia 2020 roku w godzinach porannych wyjadą następujące pociągi:

– 05:07– Kraków

– 06:00 – Gdynia

– 06:31 – Nowy Targ

– 07:40 – Chabówka

– 08:43 – Warszawa

W przypadku braku miejsc w składach pociągów na bieżąco podstawiane będą kolejne.

Na dworcu obecni będą mobilni informatorzy oraz patrole Straży Ochrony Kolei.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Teren imprezy został podzielony na sektory i odpowiednio oznakowany.

Wejście na teren imprezy będzie możliwe od godz. 18:00 przez wyznaczone bramy. Dojście od strony górnej części Al. 3-go Maja oraz górnej części ul. Sienkiewicza.

Na terenie imprezy znajdować się będzie wydzielone miejsce dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wejście od strony ul. Sienkiewicza (przy restauracji Willa Toscana). Z powodu ograniczonej ilości miejsca w sektorze osobie niepełnosprawnej może towarzyszyć tylko jeden opiekun.

Zachęcamy do zapoznania się z mapką terenu imprezy, na której oznaczone są wejścia na teren imprezy, toalety i punkty medyczne, a także drogi dojścia i rozchodzenia się publiczności.

Przebywając na terenie imprezy masowej bezwzględnie należy się stosować do poleceń służb porządkowych, zarówno organizatora, jak również Policji.

Teren imprezy masowej jest objęty zakazem wnoszenia i spożywania alkoholu.

Na imprezę masową nie wolno wnosić ani używać materiałów pirotechnicznych, broni, noży lub innych przedmiotów, które mogą być potencjalnie niebezpieczne.

Znajdując się na imprezie masowej, nie wolno w żaden sposób zakłócać jej przebiegu.

Wszyscy uczestnicy imprezy sylwestrowej zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy oraz podlegają restrykcjom Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, niestosowanie się do poleceń służb porządkowych czy też wnoszenie i spożywanie alkoholu, stanowi wykroczenie. Z kolei wnoszenie na teren imprezy broni, pirotechniki lub innych materiałów niebezpiecznych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Rzucanie przedmiotami mogącymi stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa uczestników, jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Nie zaleca się zabierania na imprezę plenerową małych dzieci.

Przypominamy o konieczności zadbania o bezpieczeństwo osobiste, a także zwrócenia uwagi na torebki i portfele. Nie pozostawiajmy rzeczy wartościowych bez nadzoru, znajdując się w tłumie cenne przedmioty trzymajmy w kieszeniach wewnętrznych.

Miasto Zakopane i TVP nie organizuje pokazu fajerwerków. Wszystkich Mieszkańców i Turystów również zachęcamy, by nie używać petard, rac oraz innych materiałów pirotechnicznych.

Pamiętajmy, że huk petard szkodzi zwierzętom, zarówno dzikim, jak i domowym. Sztuczne ognie mogą stanowić także zagrożenie dla osób, które je odpalają,  bądź znajdują się w pobliżu.

Osoby, które mimo naszego apelu będą odpalać fajerwerki poza terenem imprezy masowej, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w obchodzeniu się z materiałami pirotechnicznymi. Apelujemy także, by zawczasu zadbać o bezpieczne schronienie dla zwierząt domowych i/lub zapewnić im odpowiednie środki uspakajające.

W związku z Uchwałą Rady Miasta Zakopane z dnia 23 grudnia 2019 roku zabrania się odpalania fajerwerków, petard, ogni sztucznych i innych materiałów pirotechnicznych w okresie całorocznym na terenie Miasta Zakopane pod karą grzywny wymierzonej w trybie i na zasadach określonych w prawie o wykroczeniach.

 

 

Źródło: Policja Zakopane

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE