Pijacka awantura w centrum miasta. Zatrzymano pięć osób

Pięć osób zostało aresztowanych po rozboju w centrum Zakopanego.

Fot: Facebook Policja Zakopane

Dzięki sprawnym działaniom tatrzańskich policjantów sprawcy rozboju zostali zatrzymani. Mimo niewielu informacji jakimi dysponowali funkcjonariusze po zgłoszeniu sprawy udało się ustalić przebieg zdarzenia i zidentyfikować sprawców. Pięć osób usłyszało zarzuty, a sąd aresztował je na 2 miesiące.

Do zdarzenia doszło w centrum Zakopanego przy Alejach 3 Maja. 24-latek został zaproszony do opuszczonej budki parkingowego w pobliżu przystanku komunikacji miejskiej, gdzie mężczyźni spożywali alkohol.

Podczas libacji 24-latek został zaatakowany, pobity i obrabowany. Sprawcy pod groźbą użycia noża odebrali mu kurtkę, bluzę, spodnie, czapkę, zegarek i powerbank. Zaraz po zdarzeniu zostali tym powiadomieni policjanci realizujący zadania w tym rejonie.

Po udzieleniu pierwszej pomocy pokrzywdzonemu rozpoczęły się poszukiwania sprawców rozboju z udziałem kryminalnych. Mimo niewielu informacji jakimi dysponowali funkcjonariusze po zgłoszeniu sprawy udało się ustalić przebieg zdarzenia i zidentyfikować oraz zatrzymać jeszcze tego samego dnia dwóch sprawców.

Jeden z nich miał na sobie bluzę pokrzywdzonego. Kolejne zatrzymania były kwestią czasu. Śledczy intensywnie pracowali nad sprawą i już po dwóch dniach wszyscy podejrzani byli w rękach zakopiańskich kryminalnych. Zrabowane mienie odzyskano.

22 grudnia pięciu mężczyzn znanych stróżom prawa zakopiański sąd aresztował tymczasowo na 2 miesiące pod zarzutem rozboju. Za to przestępstwo grozi im od 3 do 12 lat więzienia.

 

Źródło: Policja Zakopane

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE