Trwają ogólnopolskie działania policji

Jeszcze do niedzieli potrwa policyjna akcja „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”.

Fot: Facebook Policja Zakopane

Podczas minionych trzech dni na drogach powiatu tatrzańskiego na szczęście nie doszło do poważnych wypadków, ale odnotowano 9 kolizji.

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który spowodował kolizję w miejscowości Witów.

Od wtorku na drogi w powiecie tatrzańskim skierowano więcej policjantów, którzy podczas akcji kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców. Sprawdzali również stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Najczęściej odnotowywane przewinienia kierowców to niestety nadal jazda z nadmierną prędkością. W tym okresie funkcjonariusze odnotowali 9 kolizji drogowych oraz zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję w Boże Narodzenie o czwartej nad ranem w miejscowości Witów.

Jego rozpędzony samochód wypadł z drogi i uderzył w drewniany budynek. Początkowo kierowca utrzymywał, że ktoś inny kierował pojazdem.

Policjanci podjęli ustalenia w tym zakresie ostatecznie potwierdzając, że to 24-latek z tej miejscowości spowodował kolizję będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że prowadził pojazd mając ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu teraz do dwóch lat w więzieniu.

Policyjne działania potrwają jeszcze do niedzieli. Funkcjonariusze będą wspierać podróżnych w bezpiecznym dotarciu do celu.

Źródło: Policja Zakopane

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE