Podczas akcji użyto policyjnego śmigłowca

28 grudnia 2019 r. tuż przed godziną 10:00 policjanci z Komisariatu Policji w Skale zostali poinformowani o zaginięciu 58-letniego mieszkańca gminy Skała. Mężczyzna wyszedł z domu około godziny 2:00 w nocy w nieznanym kierunku.

Fot. Małopolska Policja

Jak ustalono, miał on problemy ze zdrowiem, a wychodząc z domu nie zabrał ze sobą telefonu.

Powiadomieni o zaginięciu mężczyzny policjanci Komisariatu Policji w Skale przy wsparciu funkcjonariuszy z pozostałych komisariatów podległych Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, a także plutonu z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie natychmiast przystąpili do poszukiwań.

Na miejsce skierowany został również helikopter Sekcji Lotnictwa Policji KWP w Krakowie. Poza policjantami w akcji poszukiwawczej uczestniczyli strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

Trwające kilka godzin poszukiwania zostały zakończone sukcesem, zaginiony dzięki pomocy mieszkańca pobliskiej miejscowości został odnaleziony. Mężczyzna był mocno wychłodzony, lecz przytomny, nie miał orientacji w terenie dlatego nie potrafił wrócić do miejsca zamieszkania.

Zaginionemu pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego, który następnie przewiózł mężczyznę do szpitala.

Pamiętajmy, że mitem jest, iż zaginięcie można zgłosić dopiero po upływie 48 godzin od zdarzenia. W razie braku kontaktu z chora osobą i podejrzenia, że mogło jej stać się coś złego istotne jest natychmiastowe zgłoszenie, gdyż wtedy wzrastają szanse na odnalezienie zaginionego całego i zdrowego.

 

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE