Strażacy i policjanci w poszukiwaniu zaginionego seniora

Kilkudziesięciu policjantów wspomaganych przez druhów ochotników szukało 92-letniego mieszkańca gminy Bolesław.

Fot: Małopolska Policja

Mężczyzna 27 grudnia o godzinie 20:30 oddalił się samochodem z miejsca zamieszkania i nie było z nim żadnego kontaktu. Poszukiwania seniora zakończyły się sukcesem 28 grudnia o 15:00.

Rankiem 28 grudnia policjanci dąbrowskiej komendy zostali poinformowani o zaginięciu 92-letniego mężczyzny z Bolesławia. Rodzina, która była zaniepokojona jego przedłużającą się nieobecnością (wyszedł z domu poprzedniego wieczora o godz. 20:30) poprosiła o pomoc mundurowych.

Natychmiast po przyjęciu informacji o zaginięciu wszczęto poszukiwania. Funkcjonariusze szczególnie zwracali uwagę na pojazd jakim zaginiony mógł się poruszać oraz sprawdzali miejsca, gdzie mógł się udać. Poszukiwania na szeroką skalę rozpoczęto o świcie. Wówczas włączyli się do nich druhowie ochotnicy z OSP Bolesław, OSP Kanna oraz OSP Pawłów. Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej powiadomiła również jednostki ościenne o prowadzonych poszukiwaniach.

Efektem była informacja przekazana około godziny 13:00 przez Komendę Powiatową Policji w Busku–Zdroju o znalezieniu na terenie gminy Pacanów samochodu należącego do zaginionego. Jednak 92-latka nie było w pojeździe ani w pobliżu.

Po otrzymaniu wiadomości z Buska–Zdroju, ze względu na realne zagrożenie życia i zdrowia seniora Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej ogłosił alarm dla całego stanu jednostki. Po kilkunastu minutach w komendzie stawiali się kolejni mundurowi gotowi szukać 92-latka.

Policjanci wraz z druhami wyruszyli na teren województwa świętokrzyskiego do miejscowości Niegosławice, gdzie sprawdzali teren w okolicy samochodu pozostawionego przez 92-latka. Wszyscy szli tyralierą, zwracając uwagę na każdy szczegół i tak około godziny 15:00 zagniniony 92-latek został odnaleziony na polu. Był wychłodzony, a kontakt z nim utrudniony.

Na miejsce natychmiast została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła go do szpitala. Senior trafił pod opiekę lekarzy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na ręce druhów z OSP biorących udział w poszukiwaniach Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł. insp. Robert Dudek składa serdeczne podziękowania za pomoc a akcji.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE