Uwaga! Producent i dystrybutor tego specyfiku nie prowadzą legalnej działalności

Pochodne syldenafilu zaleziono w produkcie „POWER MAN” suplement diety.

Fot: Główny Inspektorat Sanitarny

W próbce produktu badanego na zlecenie Głównego Inspektora Sanitarnego stwierdzono obecność pochodnych syldenafilu. Substancja ta nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne.

Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia.

Chodzi o produkt „Power Man” suplement diety 1 tabletka, którego producentem jest Svenska Naturprodukter AB, Box 4059, 11452 Stockholm, Szwecja, a dystrybutorem MAXON ul. Suwalska 10 lok. 26, 03-352 Warszawa

Numer partii: 2018017. Data minimalnej trwałości: 04.2021

Ze względu na deklarowane pochodzenie produktu (Szwecja) informacje w tej sprawie zostały zgłoszone do europejskiego systemu RASFF.

Z informacji uzyskanych od władz Szwecji wynika, że podmiot Svenska Naturprodukter AB, Box 4059, 11452 Stockholm, nie prowadzi legalnej działalności w Szwecji – nie jest zarejestrowany jako podmiot branży spożywczej.
Podobna sytuacja dotyczy polskiego podmiotu odpowiadającego za dystrybucję tj. MAXON ul. Suwalska 10 lok. 26, 03-352 Warszawa, który także nie jest zarejestrowany jako podmiot branży spożywczej.

Dotychczas nie udało się nawiązać kontaktu z przedstawicielem ww. firmy.

Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu. Ze względu na nielegalną działalność dystrybutora tj. MAXON ul. Suwalska 10 lok. 26, 03-352 Warszawa nie zaleca się również spożywania innych produktów wprowadzanych do obrotu w Polsce przez tę firmę.

 

Źródło: Główny Inspektorat Sanitarny

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE