Miliony na koncie, akcje, nieruchomości i zagraniczna emerytura. Imponujący majątek nowego ministra

Nowym Ministrem Finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego został Tadeusz Kościński. Polski bankowiec, urzędnik i polityk urodzony w Londynie. Niedawno opublikował swoje oświadczenie majątkowe. Liczby robią wrażenie.

17.12.2019 Warszawa, „Liderzy rozwoju” Spotkanie premiera z polskimi przedsiebiorcami, Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
n/z: Tadeusz Koscinski

Tadeusz Kościński był związany z sektorem bankowym w Londynie, gdzie się urodził. Kiedy Polska odzyskała niepodległość, podjął decyzję, by przeprowadzić się do kraju swoich korzeni.

Po zakończeniu kariery w polskiej bankowości został podsekretarzem stanu kolejno w Ministerstwie Rozwoju (2015–2018), Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii (2018–2019) oraz Ministerstwie Finansów (2019). Po wyborach w 2019 został ministrem finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Nowy minister ma talent do zarządzania finansami, co potwierdza jego oświadczenie majątkowe. Jest właścicielem domu o pow. 356 mkw., na działce o pow. 1707 mkw. Posiada też mieszkanie o pow. 70 mkw oraz jest współwłaścicielem drugiego mieszkania o pow. 104 mkw.

Tadeusz Kościński jest też właścicielem papierów wartościowych o wartości 3,5 mln zł. Są to największe spółki o ugruntowanej pozycji m.in. PKO BP, Pekao, Orlen i PGNiG. Ma też 94 tys. funtów (ok. 460 tys. zł) w funduszu Lloyds Multi Strategy Fund.

Nowy minister posiada również spore oszczędności na koncie. Jest to 1,12 mln zł oraz 255 funtów brytyjskich, czyli niecałe 1,28 mln zł.

Poza zarobkami, jak minister, czyli około 11,5 tys. zł brutto, Tadeusz Kościński pobiera brytyjską emeryturę w wysokości 8,5 tys. zł miesięcznie. Jako obciążenia szef resortu podał zadłużenie na karcie kredytowej w wysokości 27 tys. zł.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE