One urodziły się w Nowym Roku tuż po północy. Są urocze (VIDEO)

Jak co roku pierwsze dzieci, które urodziły się 1 stycznia w miejskich szpitalach, otrzymały od prezydenta Krakowa okolicznościowe upominki.

Wśród pierwszych krakowskich noworodków urodzonych w 2020 roku jest Lenka, która urodziła się 40 minut po północy w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego.

Prezent trafił także do maleńkiej Zosi, która przyszła na świat w Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza o godz. 3.40.

Najmłodsze krakowianki i ich rodziców w szpitalach miejskich odwiedził Andrzej Kulig, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej i komunalnej, który rodzicom dziewczynek wręczył list gratulacyjny oraz upominki: kosmetyki, pieluszki jednorazowe i zabawki.

Przypominamy, wszyscy nowo narodzeni mieszkańcy Krakowa mogą otrzymać Krakowską Wyprawkę, na którą składają się: list gratulacyjny od prezydenta, Informator Krakowskiej Rodziny, karta biblioteczna, a także książeczka, zabawka, kocyk, body oraz czapeczka. Od początku funkcjonowania projektu, czyli od stycznia 2018 roku, do maluszków trafiło już blisko 13 tysięcy wyprawek.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE