Sylwester w Zakopanem wg. telewizji był sukcesem, a wg. Policji

W operacji policyjnej „SYLWESTER ZAKOPANE” zaangażowanych było ponad 350 policjantów z Małopolski, Podkarpacia i woj. świętokrzyskiego.

Fot: Małopolska Policja

W tą wyjątkową noc wspierali ich funkcjonariusze Straży Granicznej, Strażnicy Ochrony Kolei, Strażnicy Miejscy oraz druhowie Straży Pożarnej.

Nowy Rok w Zakopanem na Równi Krupowej przywitało około 67 tysięcy turystów.

Począwszy od Krakowa i Myślenic policjanci z małopolskiej drogówki dbali o bezpieczny dojazd turystów na koncert Sylwestrowy. W Zakopanem ponad 350 policjantów dbało o ich bezpieczeństwo oraz bezpośrednio w rejonie sceny na Równi Krupowej.

W zabezpieczeniu imprezy oraz utrzymaniu porządku w powiecie wspierali nas funkcjonariusze Straży Granicznej, Strażnicy Miejscy, Strażnicy Ochrony Kolei, druhowie Straży Pożarnej oraz służba ochrony. Podczas zabezpieczenia imprezy masowej nie odnotowano żadnego zdarzenia. Natomiast poza imprezą w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do pojedynczych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy niestety przesadzili z alkoholem.

W powiecie tatrzańskim od godziny 19:00 do 2:00 odnotowano 51 różnego typu interwencji. Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a innych przypadkach zatrzymywali ratując przed wyziębieniem.

Policjanci drogówki najwięcej interwencji przeprowadzili w związku z nieprawidłowym parkowaniem i blokowaniem przejazdu. Odnotowano również kilka niegroźnych zdarzeń drogowych oraz zatrzymano nietrzeźwego kierującego.

Policjanci odnaleźli również rodziców dwójki zagubionych dzieci w wieku 7 i 11 lat. Niestety nie obyło się od przykrych konsekwencji dla turystów za odpalanie petard i fajerwerków w miejscach publicznych.

Na Równi Krupowej policjanci nałożyli 25 mandatów karnych na kwotę 9.950 zł na osoby, które nie zastosowały się do przepisów kodeksu wykroczeń i lokalnego prawa.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE