Zaśpiewaj kolędy z profesjonalnymi krakowskimi chórami

W poniedziałek, 6 stycznia w Nowohuckim Centrum Kultury zabrzmią po raz kolejny znane i lubiane kolędy. A to wszystko w ramach koncertu pt. „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami”.

Fot: pixabay.com

Bezpłatne wejściówki można odbierać w kasie NCK.

Wspólne kolędowanie to jedna z najstarszych i najpiękniejszych polskich tradycji. Przynosi nam zawsze szczególną bliskość i radość ze spotkania z drugim człowiekiem. Kolędy, które znamy, lubimy i pamiętamy z dzieciństwa, te najbardziej ciepłe, melodyjne i piękne zabrzmią już 6 stycznia, o godz. 19.00 w Nowohuckim Centrum Kultury. Przed nami trzecia edycja tego wyjątkowego projektu.

Poprzednie koncerty, z udziałem kilkunastu krakowskich chórów spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Szczelnie wypełnili oni salę Centrum Kongresowego ICE, aby przez godzinę wspólnie śpiewać najstarsze i najpiękniejsze polskie kolędy. W 2020 roku zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury.

Cykliczny projekt „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami” ma podwójny wymiar – jest okazją nie tylko do podtrzymania wspaniałej tradycji wspólnego kolędowania, ale również stanowi ukłon w stronę krakowskich zespołów chóralnych, które działają tutaj tak licznie i tak prężnie. Ich zasługi dla polskiej kultury muzycznej są nie do przecenienia.

Śpiewanie w chórze to nie tylko okazja do miłego spędzania czasu, kształtowania estetycznego smaku i rozwoju wrażliwości, przyjazna przestrzeń przeżywania artystycznej przygody. To także lekcja wychowania, dyscypliny, wskazywania społecznych wzorców i kulturowych norm. Stąd tak wielka wartość zespołowego muzykowania i niesłabnąca popularność ruchu chóralnego. Krakowskie chóry są z pewnością znakomitą wizytówką i chlubą naszego miasta.

Podczas styczniowego koncertu wystąpią na jednej scenie chóry Angel Voice, Ars Camelaris, Cantata – chór akademicki Politechniki Krakowskiej, Canticum Canticorum
Cantus – chór Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, Dominanta – chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Hejnał, Kantata i Musica Ex Anima.

Usłyszymy kolędy w opracowaniach przygotowanych specjalnie na potrzeby koncertu „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami” przez lompozytkra Pawła Bębenka.

Chórzystom towarzyszyć będzie Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jurka Dybała. Całość poprowadzi Lidia Jazgar.

Bezpłatne wejściówki są do odbioru w kasie Nowohuckiego Centrum Kultury przy al. Jana Pawła II 232 (tel. 12 644 02 66 w. 56). Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE